vicces és érdekes

Helló! Ez itt az Ez Se Rossz. Semmi ezse-rossz, vagy egyéb marhaság...alapításkor másképp kellett volna domain nevet választani. Na de nem erről szól ez a blog. Itt a nekem tetsző dolgok jelennek meg. Ezért érthető, hogy nem kérem senki pozitív/negatív kritikáját. Ezt a blogot a saját örömömre csinálom, nem másokért. Önző? Nem. Hobbi. Vagy - ahogy egy blogokról szóló könyv mondaná - személyes blog. Azonban minden ötletet szívesen veszek: https://www.facebook.com/Ezserosszbloghu (ezt az oldalt lájkolni sem tilos). Ha egy bejegyzés tetszik, még megosztani is lehet, ennek kifezetten örülnék. De aminek a legjobban örülök, az magas nézettség. Ezt úgy lehet elérni, hogy fogja mindenki a blog linkjét és CTRL+C aztán facebook, ott kikeresi néhány ismerősét és CTRL+V. Ja meg hozzá valami "ez király dolog" vagy valami. Vannak zeneszámok is, ha valakit érdekelnek hasonló együttesek, tudok még javasolni párat(ami azért jó, mert így kisebb lesz rá az esély, hogy valami nem tetsző dologra akadtok). Egyenlőre ennyit az egészről. Most vesd bele magad a bejegyzések olvasásába :) Sánta Misi(admin, felhasználónevem: misisanta)

Naptár

július 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Flag Counter

Mit süt ki nekünk a Google?

2013.01.11. 16:48 misisanta

http://hg.hu/blog/15434-mit-sut-ki-nekunk-a-google

Állítólag a jövőt kotyvasztják a Google szupertitkos boszorkánykonyhájában, valahol Kaliforniában, amely egyre több világhírű tudóst és feltalálót szippant be. Az eddig kiszivárgott fejlesztések, mint a szemüvegbe épített számítógép, vagy a vezető nélküli autó, egyszerre tűnnek a hétköznapi életet forradalmasító találmányoknak, és igencsak piacorientált termékeknek. A Google X Lab azonban jóval több a cég kutatás-fejlesztési központjánál, és erre nem csak az utal, hogy árgus szemmel ügyelnek tevékenységük titkosságára.

December közepén jelentette be Raymond Kurzweil, hogy csatlakozik a Google kutatócsapatához. Mivel a világ egyik leghíresebb jövőkutatójáról és feltalálójáról van szó, aki már 1999-ben megjósolta a vezető nélküli autók egy évtizeden belüli megjelenését, mindenki biztosra veszi: Kurzweil a Google X Lab csapatát erősíti. Többet nem tudni. Azóta ugyanis, hogy 2011 novemberében a New York Times először számolt be a máig titkos helyszínen működő létesítményről, tulajdonképpeni tevékenységéről csak elvétve szivárgott ki információ – többek között magától a cégtől.

Utóbbi esetében a 2012 februárjában létrehozott Solve for X honlap kecsegtetett a rejtély feloldásával, a lapról ugyanis még a tényleges tartalom megjelenése előtt kiderítették, hogy valóban a Google-höz tartozik. Azóta a várakozások kissé lelohadtak. A Solve for X tényleg radikális technológiai újításokkal foglalkozik, alapja pedig egy 46 tudós, feltaláló és vállalkozó részvételével 2012 februárjában lezajlott konferencia, amely Astro Teller tudós-feltaláló, a Google projektrészlegének irányítója, valamint a cég két felsővezetője, Megan Smith és Eric Schmidt kezdeményezésére jött létre. A honlapon azóta megjelentek az ekkori előadásokról szóló, valóban érdekfeszítő videók, ahhoz azonban egy lépéssel sem vitt közelebb, mint is dolgozik a Google titkos részlege.

Illetve egy kicsit talán mégis. A Solve for X bemutatkozó videója az X-et a radikális megoldások, az innovatív technológia és a komoly problémák közös halmazaként definiálja. A Google X Lab pedig a kiszivárgott és kiszivárogtatott információk alapján pontosan ilyenekkel foglalkozik.

Eddig két projektet mutattak be tudatosan a nyilvánosságnak. Az egyik az idén nyáron debütált Google Project Glass, egy szuperokos szemüveg, amely a viselője által látottakat azonosítva további információt szolgáltat, de lehetne vele videót és képeket készíteni, ráadásul fejmozgással vagy hangvezérléssel is irányítható. A készülék természetesen internetes eléréssel együtt értelmezhető.

Címkék: google olvasnivaló videó szemüveg USA

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása