vicces és érdekes

Helló! Ez itt az Ez Se Rossz. Semmi ezse-rossz, vagy egyéb marhaság...alapításkor másképp kellett volna domain nevet választani. Na de nem erről szól ez a blog. Itt a nekem tetsző dolgok jelennek meg. Ezért érthető, hogy nem kérem senki pozitív/negatív kritikáját. Ezt a blogot a saját örömömre csinálom, nem másokért. Önző? Nem. Hobbi. Vagy - ahogy egy blogokról szóló könyv mondaná - személyes blog. Azonban minden ötletet szívesen veszek: https://www.facebook.com/Ezserosszbloghu (ezt az oldalt lájkolni sem tilos). Ha egy bejegyzés tetszik, még megosztani is lehet, ennek kifezetten örülnék. De aminek a legjobban örülök, az magas nézettség. Ezt úgy lehet elérni, hogy fogja mindenki a blog linkjét és CTRL+C aztán facebook, ott kikeresi néhány ismerősét és CTRL+V. Ja meg hozzá valami "ez király dolog" vagy valami. Vannak zeneszámok is, ha valakit érdekelnek hasonló együttesek, tudok még javasolni párat(ami azért jó, mert így kisebb lesz rá az esély, hogy valami nem tetsző dologra akadtok). Egyenlőre ennyit az egészről. Most vesd bele magad a bejegyzések olvasásába :) Sánta Misi(admin, felhasználónevem: misisanta)

Naptár

július 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Flag Counter

Őrült sebességre gyorsult fel az adatátvitel

2012.12.21. 16:39 misisanta

http://index.hu/tech/2012/12/10/orult_sebessegre_gyorsul_az_adatatvitel/

Amikor keresést indítunk a Google oldalán, akkor a feladatot nem egyetlen csip végzi el; a keresőcég adatközpontjában számos adattároló szervernek fel kell pörögnie, hogy előkerüljön az összes hasznos link. Ma már nem is a memória vagy a processzor lassítja le leginkább ezt a folyamatot, hanem a különböző gépeket összekötő hálózat korlátozott kapacitása. Erre a problémára találtak ki az IBM kutatói egy forradalmian új megoldást.

ibm-silicon-nanophotonics-2

A szerverek közötti adatkapcsolatot már most is gyors optikai hálózatok biztosítják, de számos drága és nagy méretű optikai eszközt kell összekötni ahhoz, hogy az elektromos jelet fénnyé alakítsák át. Az IBM új megoldása egy olyan csip, amelyben a szilíciumba integrálták az optikai összetevőket, tehát az elektromos-optikai konverzió már a lapkában megtörténik. Ennek köszönhetően olyan csipek kerülhetnek a szerverekbe, amelyek 25 gigabit per másodperces sebességgel tudják szállítani az adatokat.

Címkék: google olvasnivaló adatátvitel IBM

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása