vicces és érdekes

Helló! Ez itt az Ez Se Rossz. Semmi ezse-rossz, vagy egyéb marhaság...alapításkor másképp kellett volna domain nevet választani. Na de nem erről szól ez a blog. Itt a nekem tetsző dolgok jelennek meg. Ezért érthető, hogy nem kérem senki pozitív/negatív kritikáját. Ezt a blogot a saját örömömre csinálom, nem másokért. Önző? Nem. Hobbi. Vagy - ahogy egy blogokról szóló könyv mondaná - személyes blog. Azonban minden ötletet szívesen veszek: https://www.facebook.com/Ezserosszbloghu (ezt az oldalt lájkolni sem tilos). Ha egy bejegyzés tetszik, még megosztani is lehet, ennek kifezetten örülnék. De aminek a legjobban örülök, az magas nézettség. Ezt úgy lehet elérni, hogy fogja mindenki a blog linkjét és CTRL+C aztán facebook, ott kikeresi néhány ismerősét és CTRL+V. Ja meg hozzá valami "ez király dolog" vagy valami. Vannak zeneszámok is, ha valakit érdekelnek hasonló együttesek, tudok még javasolni párat(ami azért jó, mert így kisebb lesz rá az esély, hogy valami nem tetsző dologra akadtok). Egyenlőre ennyit az egészről. Most vesd bele magad a bejegyzések olvasásába :) Sánta Misi(admin, felhasználónevem: misisanta)

Naptár

április 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Flag Counter

Magyar áttörés az epigenetikában

2012.12.07. 15:54 misisanta

http://index.hu/tudomany/egeszseg/2012/11/29/magyar_attores_az_epigenetikaban/

Két francia, egy ausztrál és egy debreceni labor együttműködésében olyan felfedezés született, amely alapjaiban változtathatja meg a géntechnológiát. Székvölgyi Lóránt, a Debreceni Egyetem kutatója és külföldi kollégái rájöttek, miért pont ott törik el a DNS, ahol, ráadásul irányítani is tudják a törés helyét. Eredményeik alapján gyógyszer fejleszthető például meddőség ellen, és új lendületet adhatnak a rákkutatásnak is. A tanulmányt a rangos tudományos folyóirat, a Science közölte.

A biológiai információ átadását egyik generációtól az azt követő generációnak az örökítőanyag teszi lehetővé. A prokarióták és eukarióták, így az ember genetikai információját (genom) is hordozó vegyület a DNS (dezoxiribonukleinsav). A DNS jól ismert, kettős spirál alakja lehetővé teszi az információ majdnem tökéletes tárolását, megkettőződését és átadását. A DNS kémiai szerkezete magában rejti az evolúcióban fontos szerkezetváltozás lehetőségét is.

A sejtekben található DNS fehérjék segítségével a kromoszóma nevű makromolekulába rendeződik. Ezek a kromoszómák tartalmazzák az egyes szervezetek genetikai információinak nagy részét. A kromoszómák száma fajonként nagyon eltérő lehet, az emberben és a nyúlban például 46 darab (23 pár), a csimpánzban 48, míg a muslicában 8, egy boglárkafajban pedig közel 380 van.

Nucleotides with labels

Nucleosome core particle 1EQZ large.gif

 

Címkék: olvasnivaló gén gékutatás

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása