vicces és érdekes

Helló! Ez itt az Ez Se Rossz. Semmi ezse-rossz, vagy egyéb marhaság...alapításkor másképp kellett volna domain nevet választani. Na de nem erről szól ez a blog. Itt a nekem tetsző dolgok jelennek meg. Ezért érthető, hogy nem kérem senki pozitív/negatív kritikáját. Ezt a blogot a saját örömömre csinálom, nem másokért. Önző? Nem. Hobbi. Vagy - ahogy egy blogokról szóló könyv mondaná - személyes blog. Azonban minden ötletet szívesen veszek: https://www.facebook.com/Ezserosszbloghu (ezt az oldalt lájkolni sem tilos). Ha egy bejegyzés tetszik, még megosztani is lehet, ennek kifezetten örülnék. De aminek a legjobban örülök, az magas nézettség. Ezt úgy lehet elérni, hogy fogja mindenki a blog linkjét és CTRL+C aztán facebook, ott kikeresi néhány ismerősét és CTRL+V. Ja meg hozzá valami "ez király dolog" vagy valami. Vannak zeneszámok is, ha valakit érdekelnek hasonló együttesek, tudok még javasolni párat(ami azért jó, mert így kisebb lesz rá az esély, hogy valami nem tetsző dologra akadtok). Egyenlőre ennyit az egészről. Most vesd bele magad a bejegyzések olvasásába :) Sánta Misi(admin, felhasználónevem: misisanta)

Naptár

április 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Flag Counter

Egy bolygó, aminek négy napja van

2012.10.24. 17:22 misisanta

http://index.hu/tudomany/2012/10/16/egy_bolygo_aminek_negy_napja_van/

Egyedülállónak számító bolygót fedeztek fel az Oxford Egyetem csillagászai: a gázóriás égboltját négy csillag ragyogja be. A gázóriásnak tartott, PH1 névre keresztelt bolygó alig valamivel nagyobb a Neptunusznál. Az égitestet két amatőr csillagász fedezte fel a Planethunters.org internetes oldalt használva. Hivatásos csillagászok a Hawaii-szigeteken található Keck Obszervatórium teleszkópjaival erősítették meg a felfedezést.

Az egyetem közleménye szerint a csillagászok egy nemzetközi kutatócsoporthoz csatlakozva azonosították be az ötezer fényévnyire, a Hattyú (Cygnus) csillagképben található bolygót. A távoli égitest egy csillagpáros körül kering, a hármasfogat körül pedig egy másik, távoli csillagpár is köröz; mintha négy nap világítaná be a bolygó égboltját.

original

Címkék: bolygó Nap 4 nap

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása