vicces és érdekes

Helló! Ez itt az Ez Se Rossz. Semmi ezse-rossz, vagy egyéb marhaság...alapításkor másképp kellett volna domain nevet választani. Na de nem erről szól ez a blog. Itt a nekem tetsző dolgok jelennek meg. Ezért érthető, hogy nem kérem senki pozitív/negatív kritikáját. Ezt a blogot a saját örömömre csinálom, nem másokért. Önző? Nem. Hobbi. Vagy - ahogy egy blogokról szóló könyv mondaná - személyes blog. Azonban minden ötletet szívesen veszek: https://www.facebook.com/Ezserosszbloghu (ezt az oldalt lájkolni sem tilos). Ha egy bejegyzés tetszik, még megosztani is lehet, ennek kifezetten örülnék. De aminek a legjobban örülök, az magas nézettség. Ezt úgy lehet elérni, hogy fogja mindenki a blog linkjét és CTRL+C aztán facebook, ott kikeresi néhány ismerősét és CTRL+V. Ja meg hozzá valami "ez király dolog" vagy valami. Vannak zeneszámok is, ha valakit érdekelnek hasonló együttesek, tudok még javasolni párat(ami azért jó, mert így kisebb lesz rá az esély, hogy valami nem tetsző dologra akadtok). Egyenlőre ennyit az egészről. Most vesd bele magad a bejegyzések olvasásába :) Sánta Misi(admin, felhasználónevem: misisanta)

Naptár

április 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Flag Counter

Saját szemetét fedezte fel a Curiosity a Marson

2012.10.11. 14:23 misisanta

Napokig tartotta lázban a tudományos világot és a szenzációra éhes közvéleményt, hogy a Curiosity talált valamit a Marson, ami kicsi, fényes, nagyon nem illik a tájba, sőt, kimondottan mesterséges eredetűnek tűnik. Bár a NASA szakemberei már akkor akkor próbálták lehűteni a kedélyeket, és felvetették a lehetőségét, hogy a mozgó laboratórium egy egyszerű műanyagdarabkát ejtett el, majd talált meg, vad találgatások kezdődtek a fényes objektum mibenlétéről.

Mostanra kiderült, hogy valóban vaklárma volt az egész eset, és tényleg egy saját plasztik burkolatdarabkáját szedte fel a Curiosity a marsi talajmintával együtt. A Mars-járó egy teljes napját vitte el az objektum azonosítása, most azonban visszatér az eredeti menetrendhez, és folytatja útját a Glenelg nevű pozíció felé, amit a tudósok geológiai szempontból különösen izgalmasnak tartanak. A Mars-járó ott használja először a fúróját. Néhány hét vizsgálódás után a Curiosity tovább halad végső célja, egy 5 kilométer magas hegy felé, ahol a tudósok szerint a Mars több milliárd éves történelmére talál majd geológiai bizonyítékokat. A Curiosity 2,5 milliárd dolláros küldetésének fő célja azt megállapítani, hogy a Mars valaha alkalmas volt-e az életre.

Címkék: olvasnivaló szemét NASA Mars Curiostity burkolatdarab

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása