vicces és érdekes

Helló! Ez itt az Ez Se Rossz. Semmi ezse-rossz, vagy egyéb marhaság...alapításkor másképp kellett volna domain nevet választani. Na de nem erről szól ez a blog. Itt a nekem tetsző dolgok jelennek meg. Ezért érthető, hogy nem kérem senki pozitív/negatív kritikáját. Ezt a blogot a saját örömömre csinálom, nem másokért. Önző? Nem. Hobbi. Vagy - ahogy egy blogokról szóló könyv mondaná - személyes blog. Azonban minden ötletet szívesen veszek: https://www.facebook.com/Ezserosszbloghu (ezt az oldalt lájkolni sem tilos). Ha egy bejegyzés tetszik, még megosztani is lehet, ennek kifezetten örülnék. De aminek a legjobban örülök, az magas nézettség. Ezt úgy lehet elérni, hogy fogja mindenki a blog linkjét és CTRL+C aztán facebook, ott kikeresi néhány ismerősét és CTRL+V. Ja meg hozzá valami "ez király dolog" vagy valami. Vannak zeneszámok is, ha valakit érdekelnek hasonló együttesek, tudok még javasolni párat(ami azért jó, mert így kisebb lesz rá az esély, hogy valami nem tetsző dologra akadtok). Egyenlőre ennyit az egészről. Most vesd bele magad a bejegyzések olvasásába :) Sánta Misi(admin, felhasználónevem: misisanta)

Naptár

július 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Flag Counter

Napfogyatkozást fotózott a Curiosity a Marson

2012.09.21. 19:36 misisanta

A néhány hete a Marson dolgozó 2,5 milliárd dolláros mozgó laboratórium, a Curiosity ritka látványosságot fotózott: részleges napfogyatkozást a Marson. Napfogyatkozást a Földön akkor figyelhetünk meg, amikor a Hold éppen bolygónk és a Nap közé kerül, és árnyékot vet a Földre. A Marsnak két holdja is van, a Phobos és a Deimos (a római mitológiában ők Mars isten gyermekei), így napfogyatkozás is sűrűbben fordul elő, igaz nem is annyira látványos, mint nálunk, a Mars holdjai ugyanis sokkal kisebbek, mint a mi Holdunk.

A Curiosity a marsi Gale-kráterből azt fotózta le, ahogy a Phobos hold beúszik a Nap elé. Egyelőre csak egy kis felbontású előzetes képet küldött róla haza, de a programja szerint a jelenségről több száz, jó minőségű felvételt készít, és ebből videót is fognak összevágni a NASA szakemberei. A nagy felbontású képék a Mars-járó rendelkezésére álló limitált sávszélesség miatt csak később fognak megérkezni a földi irányítóközpontba.

mars

A következő néhány napban még kétszer nyílik alkalma a Curiositynek a marsi napfogyatkozás megfigyelésére a NASA csillagászainak számításai szerint.

Címkék: olvasnivaló napfogyatkozás NASA Mars Curiosity

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása